100 دلیل برای تحصیل در خارج از کشور

100 دلیل برای تحصیل در خارج از کشور

در این بخش 100 دلیل برای تحصیل در خارج از کشور  و استفاده بهینه از تک تک ثانیه هایی که در آنجا زندگی می کنید، اشاره شده است (البته دلایل بیشماری وجود دارد اما ما مهمترین  آنها را ذکر می کنیم).
1.       تحصیلات برون مرزی این فرصت را در اختیار شما می گذارد تا به تحصیل موضوعات و دروسی بپردازید که ممکن است در دانشگاه های کشور شما ارائه نمی شود.
2.       اکثر فارغ التحصیلان، تحصیل در خارج از کشور را جز بهترین روزهای زندگی خود می دانند.
3.       شما می توانید مهارتهای زبانی خود را توسعه و پرورش دهید و سال آخر را بسیار آسانتر از سال های دیگر پشت سر بگذارید.
4.       با افرادی از سایر کشورها ملاقات می کنید که ارتباطات و شبکه ی مفید بین المللی دارند و می توانند در زمینه شغلی و حرفه ای به شما کمک کنند.
5.       چه در دانشگاه زبان آموخته باشید یانه ، می توانید خارج از کشور تحصیل کنید، بنابراین چرا باید فرصت یک سال تحصیل در مکانی جذاب و جدید را از دست دهید؟!
6.       با آداب و رسوم و سنت های بیگانه آشنا می شوید که این امر می تواند در مذاکرات کسب و کار های بین المللی شما در آینده نقش بسزایی داشته باشد.
7.       تعداد افراد محدودی در خارج از کشور تحصیل می کنند، بنابراین تحصیل در خارج از کشور در رزومه کاری شما منحصر به فرد و قابل توجه خواهد بود.
8.      پس از فارغ التحصیلی، کار و فعالیتهایی که درخارج از کشور فراگرفته اید در موفقیتهای شغلی و حرفه ای شما در آینده تاثیر فوق العاده ای دارد.
9.       تحصیل در خارج از کشور باعث می شود پیش از شرکت در دوره PGCE (دوره یک ساله آموزش) یا Teach First (موسسه ای برای افزایش توانایی دانشجویان در زمینه شغلی) آن را به صورتی عملی تجربه کنید.
10. تسلط به زبان خارجی امکانات و فرصتهای مناسب بیشماری را برای زندگی حرفه ای و شخصی شما به وجود می آورد.
11. می توانید هر شرکت یا سازمانی که در آن کار می کنید را  به پیشرفتهای سطح بین المللی برسانید.
12. اگر در سالهای اقامت در خارج از کشور در حرفه ای اشتغال یابید، زمانی که پس از فارغ التحصیلی وارد بازار کار می شوید، می توانید در رزومه خود به تجربیات کاری خود در کشور خارجی اشاره کنید.
13.  بسیاری از دانشجویانی که در دوران تحصیلات خود در خارج از کشور در شرکتی مشغول به کار بودند، پس از فارغ التحصیلی نیز در همان شرکت اشتغال یافتند.
14. پس از فارغ التحصیلی، مجبور نیستید فقط در بازار انگلستان به جستجوی کار بپردازید، همه دنیا پذیرای شما خواهند بود!
15. شما از شبکه ی عظیم پشتیبانی برخوردار می شوید، دانشگاه کشور خودتان، دوستان جدید و غیره…
16. اگر در خارج از کشور تحصیل کنید، برای ادامه تحصیل تا مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می توانید از کمک و رهنمودهای اساتید و دوستان خود در دانشگاه استفاده کنید.
17. برای شما چند برنامه تامین وجه  و پشتیبانی مالی در نظر گرفته شده است که از بین آنها می توان به کمک هزینه ها، بورسیه ها و وامهای دانشجویی اشاره کرد، بنابراین هزینه های اقامت در انگلستان بیش از هزینه تحصیل نخواهد بود.
18. در صورت علاقمندی، می توانید در اوقات فراغت به عنوان یک مترجم مستقل یا مترجم شفاهی مشغول به کار شوید.
19. زمانی که به کشور خود بازگشتید حرفهای زیادی برای تعریف از توانایی های خود دارید بنابراین در برقراری تماس با دیگران بهتر و با اعتماد به نفس بیشتری عمل خواهید کرد که این امر منجر به فرصتهای شغلی مناسب تری می شود.
20. می توانید در اوقات فراغت به تدریس زبان انگلیسی بپردازید و از این طریق درآمد بیشتری کسب کنید.
ادامه …